Soms kom je op bestemmingen waar je echt door wordt geraakt. Door de overweldigend mooie natuur, de uitgestrektheid en enorme variatie van het landschap, de gastvrijheid van de mensen en het heerlijke eten. Zo’n bestemming is Argentinië, merkte Tinka, toen ze voor ons op ontdekkingsreis ging door dit fascinerende land in Zuid-Amerika.
Watervallen
We begonnen onze rondreis in Buenos Aires, waar we ons meteen welkom voelden. Wat een bruisende en swingende stad is dat! Daarna reisden we door naar de Iguazu watervallen, een van de grootste trekpleisters van Argentinië. Over een afstand van bijna drie kilometer vind je er zo’n 300 watervallen, omringd door de mooiste natuur die ik ooit in mijn leven heb gezien. Je weet niet waar je kijken moet, zoveel moois is er te zien. Prachtige vogels, vlinders, apen, neusbeertjes, noem maar op. Echt ongelooflijk.
Zeiknat
Het mooie is dat je die watervallen op allerlei manieren kunt bekijken. Wij namen eerst het wandelpad langs de watervallen, waarbij onderweg overal uitkijkpunten zijn. Je valt er van de ene verbazing in de andere, zo mooi is het! Daarna voeren we met een RIB-boot dwars door de watervallen heen. Door de reflectie van het zonlicht in het water zag je overal waar je maar keek een regenboog. Verder was het vooral een hilarische ervaring, want je wordt zeik- en zeiknat. Wij zaten voorin de boot, dus kregen wij de volle laag. Echt supervet, en heel goed te doen met een groep. De lunch was alweer een bijzondere ervaring: heerlijke lokale gerechten met lokale wijn inclusief uitzicht op de waterval. Ook vanuit ons hotel keken we uit op de watervallen. Het was er bijna te mooi om te gaan slapen!